High heels Louboutin czyli marzenie każdej kobiety

High heels Louboutin czyli marzenie każdej kobiety

Która kobieta nie słyszała nigdy o szpilkach od Louboutin, albo nie widziała nigdy charakterystycznej, czerwonej podeszwy choćby na fotografiach słynnych gwiazd filmowych, muzycznych i telewizyjnych? Takie buty to marzenie każdej kobiety - mimo wysokiej ceny dodają bowiem sylwetce atrakcyjności, a przy tym są niewiarygodnie wygodne! Dziś dowiemy się więcej tak o nich samych, jak i ich projektancie. Kim jest Christian Louboutin?

Louboutin Christian - projektant, szewc, designer

Twórca charakterystycznych, czerwonych podeszew – jak i ogólnie projektów najpiękniejszych butów tego typu – to Christian Louboutin. Urodził się 7 stycznia 1963 roku, w Paryżu we Francji. Swoją firmę – sygnowaną własnym imieniem i nazwiskiem – założył zaś w roku 1991. Od tego czasu zajmuje się tworzeniem najpiękniejszych butów, o jakich marzą miliony kobiet na świecie i które stały się synonimem luksusu.

Pasja i talent

Wszystko dzięki niewiarygodnej mieszance pasji, charyzmy i talentu, która cechuje i od dziecka cechowała Christiana. Za młodu był on łobuzem, który jednak wiedział, że chce odnieść sukces – i konsekwentnie podążał w wybranym przez siebie kierunku. Opis jego życia mógłby zresztą posłużyć na scenariusz kasowego filmu!

Edukacja? Po co!

Warto wiedzieć, że młody Christian Louboutin już w wieku 12 lat zakończył edukację – po prostu rzucił szkołę, wcześniej będąc wyrzucany 3-krotnie z 3 różnych placówek. Jego dzieciństwo dało mu jednak możliwość obserwacji dorastających kobiet (przyszły projektant miał 3 siostry), co przeniosło się na pasję do tworzenia pięknych ubrań. Stał się świetnym obserwatorem, znając jednocześnie kobiece gusty i potrzeby. Po ucieczce z domu, zamieszkał ze swoim przyjacielem i rozpoczął życie na własny rachunek.

Sophia Loren inspiracją projektanta

Co przyczyniło się do rzucenia szkoły? Być może niezdolność do wbicia się w schematyczne ramy, co cechuje wielkich twórców. Inspiracji do porzucenia nielubianego miejsca dostarczyła zresztą przyszłemu projektantowi sama Sophia Loren, opowiadając w wywiadzie o swojej siostrze. Okazało się, że w wieku 12 lat nie ze swojej winy musiała ona zakończyć edukację, ale dzięki własnym wysiłkom udało jej się zdobyć dyplom w wieku lat 50. Christian Louboutin pomyślał, że nic straconego – jeśli nawet będzie kiedyś żałował swego postępku, to w doborowym towarzystwie.

Czy piękno boli?

W tym czasie – jak zresztą i w wielu miejscach obecnie – pokutowało przekonanie, że piękno musi boleć. Louboutin, obserwując swoje podopieczne (pierwszą jego pracą było asystowanie aktorom kabaretowym w Folies Bergeres) stwierdził jednak, że gdyby aktorzy i tancerki musieli cierpieć na przykład w niewygodnych butach, nie mogliby tak idealnie odtwarzać swoich ról. To przekonanie zaczęło później dominować w jego projektowaniu - możesz być piękna bez zbędnych poświęceń!

wygodne szpilki

Buty z czerwoną podeszwą

Dlatego też najsłynniejsze buty od Louboutin – ze wspaniałą, wyróżniającą się, czerwoną podeszwą – są idealnie wyważone i wygodne. Nawet te najwyższe, 12-centymetrowe szpilki nie będą uwierać w stopy, zapewniając komfort przez cały wieczór. Wszystkie modele z ciekawych projektów tego designera są zresztą takie – to właśnie dlatego gwiazdy tak chętnie ubierają je na ważne imprezy.

Buty Louboutin – cena

Niestety, buty które sygnuje swoim nazwiskiem Christian Louboutin nie należą do tanich – to właśnie dlatego ich posiadanie wyróżnia człowieka w tłumie. Oczywiście, powstało mnóstwo podróbek, ale nijak się mają do wygody zapewnionej przez prawdziwe, markowe pary.

Inspiracja

Warto jeszcze wspomnieć o tym, co było inspiracją do skupienia się projektanta właśnie na obuwiu. Otóż, wizyta w Narodowym Muzeum Sztuki Afryki i Oceanii skłoniła go do tego - z powodu własnej przekory. Zakaz noszenia przez kobiety w tym miejscu zbyt ostro zakończonych szpilek (z obawy przed zniszczeniem parkietu) sprawił, że Christian poczuł wewnętrzną potrzebę by złamać tę zasadę.

Poszukiwania pracy

Dodajmy, że nie wszystko szło od początku gładko – najpierw wiele on podróżował, między innymi udając się do Egiptu oraz Indii. Stamtąd przywiózł ze sobą mnóstwo szkiców własnych projektów, z którymi później odwiedzał wielkie domy mody, szukając pracy. W końcu udało mu się rozpocząć pracę u Charlesa Jourdana, a następnie zostać uczniem Rogera Vivier.

Louboutin – freelancer

Louboutin rozpoczął następnie współpracę również z innymi domami mody, projektując dla nich modele butów jako freelancer. W ten sposób zaczął projektować dla takich sławnych marek jak Chanel czy Yves Saint Laurent. Potem nawiedziła go chwilowa fascynacja krajobrazami i chciał poświęcić się projektowaniu ogrodów – szybko jednak wrócił do butów, które tak naprawdę są jego prawdziwą pasją.

firma Louboutina

Otwarcie działalności

Praca jako freelancer nie może być wieczna – Christian Louboutin doskonale to wiedział i w roku 1991 założył własną działalność, którą od razu udało mu się rozsławić, gdyż pierwszą jego klientką była księżna Monako, Karolina.

Buty Christiana Louboutina – historia

Jeśli chodzi o sam pomysł użycia w projektowaniu butów czerwonej podeszwy, pokazał się tu cały unikatowy zmysł estetyczny designera. Christian Louboutin pewnego razu był średnio zadowolony z realizacji swojego projektu – buty miały czarną podeszwę i wyglądały ponuro, podczas gdy jego projekt wyróżniał brak dokładnego zamalowania całej ich powierzchni. Jedna z modelek malowała akurat w tym samym pomieszczeniu paznokcie czerwonym lakierem – Christian Louboutin go użył, tworząc coś, co od tego czasu wyróżnia go na świecie. Używany kolor to Pantone 18-1663 TPX.

,, Są buty, które ubierają kobietę, a także takie, które ją rozbierają.“

Cytat z Christiana Louboutina jest jak najbardziej słuszny – niektóre buty dodają kobiecie uroku, a inne nie. Niektóre sprawiają, że stylizacja staje się kompletna, a kobieta czuje się pewniejsza siebie i nawet chodzi w o wiele lepszy sposób. Jego projekty w pewien sposób kierowane są również do mężczyzn – każdemu z nich sprawi przecież przyjemność oglądanie atrakcyjnych pań, poruszających się seksownie.

Wysokie obcasy od Louboutina

Zarówno ciekawa historia, jak i charyzmatyczna osobowość, a przede wszystkim wspaniały design oraz wygoda butów projektowanych przez Christiana Louboutina sprawiły, że obecnie są one nie tylko jednymi z najlepiej rozpoznawalnych, ale i najchętniej przez panie kupowanych. To synonim klasy, uznany za bardzo luksusowy, o którym marzą nawet zwolenniczki butów na raczej płaskim obcasie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Twoja garderoba pęka w szwach od butów, a mimo wszystko odczuwasz brak kolejnej pary? Na widok czerwonych szpilek w obuwniczym nie jesteś w stanie przejść obojętnie i masz ochotę przygarnąć je do domu? To znak, że ten portal jest stworzony właśnie dla Ciebie! Znajdziesz tu wiele ciekawych artykułów, porad i... inspiracji na kolejne obuwnicze zakupy!