Czerwony kolor – za co warto go polubić?

Czerwony kolor – za co warto go polubić?


​fot. brilu.pl

Utwór Lady in red Chris de Burgh’a opowiada o pięknej kobiecie odzianej w czerwoną sukienkę i idealnie oddaje magię koloru czerwonego. Dlaczego warto nosić czerwień w ubraniach i dodatkach? Czy jest to barwa, która pasuje każdemu? Oto wszystkie zalety czerwieni i propozycje odcieni lubianych nawet przez Panie, które nie przepadają za klasyczną jej odsłoną.

Gorący, kobiecy kolor 

Czerwień jest barwą ciepłą, a do tego budzącą w większości gorące skojarzenia. W naturze występuje przede wszystkim w ostrych warzywach i słodko-kwaśnych, intensywnych w smaku owocach. To kolor serca i krwi, a także palącego żaru. Nic dziwnego, że kojarzy się z temperamentem i energią, w końcu to kolor najbliższej słońcu planety wenus. 

Czerwień to barwa, którą mężczyźni uważają za najbardziej atrakcyjną i seksowną, a Panie wybierają ją po to, by się im podobać. Jak wynika z badań naukowców z University of British Columbia, kobiety przywdziewają czerwień w sposób podświadomy w najbardziej płodne dni cyklu! Wynika z tego, że właściwości czerwieni płyną z natury. 

Uniwersalna, elegancka barwa

Czerwony jest kolorem uniwersalnym. Nie przypisuje się go ani dziewczynkom ani chłopcom. Funkcjonuje jako symbol miłości, barwa patriotyczna i synonim seksualności, jednak jest mile widziany w szkole, pracy, biznesie, sporcie oraz wyjątkowych okolicznościach. Rzadko okazuje się nieodpowiedni, chyba że przesadzi się z jego ilością w ubiorze.

Gorącą, kobiecą i elegancką czerwień najbezpieczniej nosić w delikatnych dodatkach. Czerwone korale, czerwone szpilki czy czerwony kapelusz to akcesoria, które powinny stać się „wisienką na torcie” każdej stylizacji. Czerwony total look może być jednak przesadą – taki outfit to dobry pomysł ewentualnie na randkę z ukochanym. 

Tysiące różnych odcieni

Jak każdy kolor, tak i czerwony, występuje w różnych odcieniach. To nieprawda, że czerwień nie pasuje Paniom w zimnym typie urody – takie kobiety mogą nosić czerwień koralową, zgaszoną, purpurową lub ceglaną. Reprezentantki typów ciepłych mogą natomiast przebierać w większości odcieni tej klasycznej barwy, a jest ich sporo.  

Krwista czerwień na przykład podkreśla naturalne rumieńce; dla kobiet z cerą naczynkową może to być minus, dla pozostałych ta cecha czerwonego powinna stać się zaletą. Karmazynowa czerwień jest z kolei bardzo elegancka i poważna (choć może też postarzać). Burgund i wiśnia, dodają pewności siebie. Warto odkryć wszystkie odsłony czerwieni! 

Podsumowując, czerwony jest gorącym kolorem, który dodaje atrakcyjności każdej kobiecie. Wybierana świadomie i podświadomie np. w trakcie dni płodnych barwa powinna gościć nie tylko w wieczorowych, ale również codziennych stylizacjach Pań. Najbezpieczniej stosować ją w subtelnych dodatkach takich jak szpilki czy korale, gdyż z czerwienią nie powinno się przesadzać. Dobrze też odkrywać różne odcienie czerwieni, ponieważ każdy charakteryzuje indywidualny wydźwięk.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Twoja garderoba pęka w szwach od butów, a mimo wszystko odczuwasz brak kolejnej pary? Na widok czerwonych szpilek w obuwniczym nie jesteś w stanie przejść obojętnie i masz ochotę przygarnąć je do domu? To znak, że ten portal jest stworzony właśnie dla Ciebie! Znajdziesz tu wiele ciekawych artykułów, porad i... inspiracji na kolejne obuwnicze zakupy!