Wyraź swoją osobowość butami! Sneakersy na każdą okazję

Wyraź swoją osobowość butami! Sneakersy na każdą okazję

Dobre buty od zawsze były podstawą dla każdego człowieka, który chciał wyglądać rzeczywiście elegancko. W dawnych czasach ogromnym poważaniem cieszyły się dzieła najlepszych mistrzów z wielkich europejskich miast. Panowie uwielbiali buty z Paryża, Rzymu, Londynu czy Warszawy. W czasie rewolucji przemysłowej sytuacja uległa jednak znacznej zmianie. Nagle okazało się, że możliwa jest masowa i stosunkowo tania produkcja obuwia o dość wysokiej jakości. Otworzyło to całe mnóstwo nowych możliwości, choć jednocześnie sprawiło, że marki muszą teraz znacznie lepiej się postarać, aby zyskać wśród klientów większą renomę. Również sami klienci stanęli przed nieco trudniejszym zadaniem. Przy tak łatwej produkcji eleganckie buty stały się bardzo powszechne. Dziś trzeba zatem bardziej postarać się, aby móc znaleźć wśród nich coś idealnie pasującego do naszej osobowości i wyrażającego nasze prawdziwe "ja".

Pokolenie ludzi urodzonych na przełomie XX i XXI wieku, nazywanych "millennialsami" jest dość specyficzne. Ludzie ci wychowują się w diametralnie innej rzeczywistości, niż ich rodzice. Era powszechnego dobrobytu, łatwej dostępności do najróżniejszych produktów i coraz wyższe zarobki znacznie determinują ich mentalność. W pokoleniu tym bardzo chętnie kupuje się za wielkie pieniądze rzeczy, które w pewien sposób uważane są za obowiązkowe. Sondaże wskazują, że na szczycie listy takich produktów znajduje się smartfon oraz... sneakersy. Takie buty musi posiadać dziś każdy.

Smartfon – musi być!

Pokolenie millennialsów uwielbia smartfony. Najlepiej, jeśli jest to najnowszy model iPhone`a. Przedmiot ten jest niemalże święty, bo to właśnie on stanowi skarbiec wszystkich osobistych rzeczy i przemyśleń właściciela. Zawsze trzeba strzec go jak oka w głowie, nie oddając nikomu nawet na chwilę.

Sneakersy – marzenia z młodzieńczych lat

Sneakersy kojarzą się nam głównie ze zwykłymi trampkami. Dziś jednak słowo to oznacza coś zupełnie innego. Właściwie, w opinii młodych ludzi nazywanie "sneakersami" tanich i kiepsko wykonanych trampek to prawdziwe bluźnierstwo. Dziś muszą one być wykonane z najlepszych materiałów i odznaczać się ciekawym, oryginalnym stylem. Buty takie kojarzą się z prawdziwym szaleństwem i bogactwem kolorów. W zwykłych, szarych trampkach żadna młoda i modna osoba nie jest w stanie w pełni wyrazić siebie.

buty sportowe

Sneakersy – niezwykły but sportowy

Sneakersy to coś znacznie więcej niż obuwie. To przede wszystkim narzędzie, za pomocą którego ich właściciel może wyrażać przed całym światem swoje emocje.

Sneakers – buty do tańca

Tylko osoby niezbyt obeznane z tym tematem mogą uważać, że sneakersy to buty wyłącznie do sportu. Styl, jaki prezentuje sobą takie obuwie to prawdziwy manifest i sprzeciw wobec obowiązujących norm. Buty te odegrały niezwykle ważną rolę w rewolucji społecznej, jaka dokonała się w latach 60 ubiegłego wieku. To właśnie wtedy młodzi ludzie postanowili zbuntować się wobec obowiązujących sztywnych norm społecznych i wyrzucili swoje eleganckie buty, zamieniając je na sneakersy. Prawdziwym symbolem epoki szybko stały się buty Converse. Z początku były one popularne głównie wśród sportowców, ale szybko urosły do miana czegoś kultowego. Sporo dla budowania ich mitu zrobili najróżniejsi muzycy, którzy często się w nich pojawiali.

new balance

Steve Jobs i jego słynne szare New Balance

Steve Jobs był kimś bardzo ważnym dla millennialsów. Po pierwsze, stworzył on legendarnego iPhone`a, prawdziwą świętość dla ludzi z tego pokolenia. Po drugie, znacznie przyczynił się do dalszego wzrostu popularności sneakersów.

O tym, że sneakersy są czymś kultowym może świadczyć fakt, że niektóre ich modele osiągają astronomiczne wręcz ceny. Szczególnie w USA kolekcjonowanie takich butów jest bardzo modne. Największy szał pojawia się oczywiście w momencie, kiedy do sprzedaży wchodzi nowy model. Wówczas sklepy dosłownie pękają w szwach.

Sneakersy – dla kogo?

Sneakersy są dostępne w sklepach w tak różnych odmianach, że coś dla siebie może znaleźć tu właściwie każda grupa klientów. Zarówno sportowcy, muzycy jak i hipsterzy mają swoje własne rodzaje tych butów. Są one zatem propozycją dla każdego – trzeba tylko chcieć je nosić i samemu utożsamiać się z ideą, którą symbolizują.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Twoja garderoba pęka w szwach od butów, a mimo wszystko odczuwasz brak kolejnej pary? Na widok czerwonych szpilek w obuwniczym nie jesteś w stanie przejść obojętnie i masz ochotę przygarnąć je do domu? To znak, że ten portal jest stworzony właśnie dla Ciebie! Znajdziesz tu wiele ciekawych artykułów, porad i... inspiracji na kolejne obuwnicze zakupy!