Buty sportowe. Do czego zakładać? Street style.

Buty sportowe. Do czego zakładać? Street style.

Sportowe buty, Adidas czy Air Max?

Temat sportowego obuwia stale zdobywa coraz większą popularność. Jest to efekt rosnącego zainteresowania szeroko pojętym zdrowym stylem życia i uprawianiem sportu. W ostatnich latach bardzo wielu ludzi zaczęło lepiej dbać o własne zdrowie oraz przejmować się tym, jak wygląda ich ciało. Tendencja ta jest oczywiście czymś bardzo pozytywnym. Na wiele sposobów wpłynęła ona również na nasze życie codzienne. Obecnie styl sportowy w ubiorze cieszy się sporym uznaniem, zatem jeśli ktoś chce ubierać się modnie, to powinien przyjrzeć się temu nieco bliżej.

Moda – zmienna jak kobieta

Nadmierne skupianie się na elegancji i stosowanie jej w swoim ubiorze niemalże na siłę od dawna jest problemem wielu mężczyzn. Przestrzeganie tak rygorystycznych reguł nie służy jednak nikomu. Przede wszystkim trudno czuć się faktycznie swobodnie, kiedy bez przerwy musimy uważać na swój elegancki wygląd. Ponadto znacznie ogranicza to nasze możliwości, jeśli chodzi o tworzenie własnego stylu, którym moglibyśmy siebie wyrazić. Elegancki strój w wielu sytuacjach faktycznie jest konieczny, nie można zatem całkowicie z niego rezygnować. Z drugiej strony, w życiu codziennym można pozwolić sobie na coś znacznie swobodniejszego.

Sportowy styl w ubiorze bardzo dobrze pokazuje, że obecnie coraz bardziej odchodzimy od tych trendów. Sportowa moda nie jest już tylko domeną "buntowników" którzy sprzeciwiają się obowiązującym normom. Coraz częściej można ją spotkać na światowych wybiegach, a najlepsi projektanci poświęcają jej sporo uwagi. Niektóre przykłady doskonale pokazują, że elegancję można z powodzeniem połączyć ze stylem sportowym, a efekty potrafią być zaskakujące.

Wszystko to sprawiło, że bardzo dużą popularność zdobyło obuwie sportowe. Dziś nie jest ono zarezerwowane wyłącznie dla osób uprawiających jakiekolwiek sporty. Okazuje się bowiem, że połączenie eleganckiej marynarki ze sportowymi butami jest doskonałym pomysłem, który może przynieść ciekawy rezultat. Takie obuwie stało się zatem dobrą propozycją choćby do pracy.

moda na buty sportowe

Sportowe obuwie – stale w modzie

Obuwie sportowe w użytku codziennym cenione jest za swoją praktyczność i uniwersalność. Jednym z najważniejszych propagatorów noszenia takich butów na co dzień był Michael Jordan, słynny amerykański koszykarz. Dzięki niemu stosunkowo mało znana wówczas marka Nike pod koniec lat 80 zaczęła promować swoje produkty w taki sposób. Przetarło to szlaki do zmiany podejścia w powszechnej świadomości; buty sportowe przestały być czymś wykorzystywanym wyłącznie przy uprawianiu sportów.

Jordan – sportowe buty i nie tylko

Odzież firmowana nazwiskiem Jordana szybko stała się prawdziwym hitem na rynku amerykańskim. Pomimo tego, że sportowiec oficjalnie zakończył swoją karierę w 2003 roku, to jednak produkty te nadal cieszą się ogromną popularnością, a ich sprzedaż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie.

Buty Nike, Adidas – top firmy w przemyśle obuwia sportowego

Ogromny sukces Nike spowodował, że wiele innych dużych firm na tym rynku szybko poszło w te ślady i zaczęło prowadzić podobne działania. Jedną z tych, którym udało się to perfekcyjnie jest Adidas. Dziś obie firmy należą to dwóch najważniejszych graczy na rynkach światowych.

air max

Modne i nieśmiertelne buty – Air Max

Od wybuchu mody w latach 80, z roku na rok zapotrzebowanie na buty sportowe stale się zwiększa. Ostatecznie doprowadziło to do sytuacji, w której obuwie takie pojawiło się na salonach. Dziś bardzo powszechnym widokiem są celebryci ubrani w taki sposób, pojawiający się na czerwonych dywanach.

Kiedy zakładać luźne sportowe buty?

Oprócz kilku wyjątków, buty sportowe pasują praktycznie na każdą okazję. Oczywiście, lepiej unikać ich na oficjalnych wydarzeniach takich jak ślub, imprezy firmowe. Łączenie ich z eleganckim, czarnym garniturem nie ma raczej sensu. Trzeba też mieć na uwadze, że do niektórych klubów nocnych nie wejdziemy w takim obuwiu.

Buty sportowe – na każdą okazję

Minęły już czasy, kiedy sportowe obuwie pozostawało na uboczu świata mody. Dziś ubiera się je bardzo powszechnie i traktuje jako bardzo uniwersalne rozwiązanie. Oprócz najbardziej oficjalnych spotkań, takie buty mogą pasować do właściwie każdej okazji.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Twoja garderoba pęka w szwach od butów, a mimo wszystko odczuwasz brak kolejnej pary? Na widok czerwonych szpilek w obuwniczym nie jesteś w stanie przejść obojętnie i masz ochotę przygarnąć je do domu? To znak, że ten portal jest stworzony właśnie dla Ciebie! Znajdziesz tu wiele ciekawych artykułów, porad i... inspiracji na kolejne obuwnicze zakupy!